kategorie

Kamizelki odblaskowe i ostrzegawcze z nadrukiem logo firmy

Około 3,5 tysiąca ofiar śmiertelnych rocznie to ofiary wypadków na drodze. Z tego aż 30% stanowią piesi użytkownicy ruchu, a wraz z rowerzystami liczba ta wzrasta do 41%. Około połowa wypadków ma miejsce po zmroku. Zdecydowana większość z nich wynika z nieodpowiedniej widoczności na drodze. Dlatego tak często apeluje się o stosowanie odblasków, nie tylko przez dzieci, ale także przez osoby dorosłe. 

Kamizelka ostrzegawcza – dlaczego warto ją mieć?Kamizelki odblaskowe przydają się szczególnie po ciemku, zarówno pieszym uczestnikom ruchu, jak i rowerzystom czy motocyklistom. Szczególnie ważne jest używanie kamizelek ostrzegawczych w okresie jesienno-zimowym, głównie z uwagi na pogarszające się w tym czasie warunki pogodowe, a także szybko zapadający zmrok. W tym okresie bezpieczeństwo na drogach jest bardzo zagrożone. Do najczęstszych przyczyn wypadków z udziałem pieszych uczestników ruchu zalicza się przede wszystkim nieostrożne wejście na jezdnię, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niewystarczającą widoczność pieszego na drodze. 

Kamizelki odblaskowe dla dorosłychKamizelki odblaskowe przydają się w wielu codziennych sytuacjach. Nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe powinny je nosić podczas spacerów, uprawiania różnego rodzaju sportów czy jazdy motocyklem, zwłaszcza po zmroku. Można zaopatrzyć się w specjalne kamizelki odblaskowe na rower czy też motocykl. Kamizelki ostrzegawcze to gadżet niezbędny dla kierowców, a także dla pracowników w wielu zakładach pracy, gdzie wymagana jest odpowiednia odzież ochronna. Można postawić także na specjalne kamizelki odblaskowe z nadrukiem, na których znajdzie się na przykład logo firmy czy hasło reklamowe.