kategorie

Szelki odblaskowe z nadrukiem dla dzieci • Platformaodblaskowa.p

Jak wynika z przeprowadzonych dotychczas badań, pieszy jest ofiarą co trzeciego wypadku drogowego w Polsce. Na polskich drogach ginie aż 300 dzieci rocznie. Do największej liczby wypadków dochodzi zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dużo wcześniej zapada zmrok, a piesi ze względu na swoją słabą widoczność na drodze stanowią szczególnie zagrożoną grupę ruchu drogowego. Tymczasem, jak pokazują licznie przeprowadzone badania, wystarczy już jeden element odblaskowy, aby kierowca mógł zauważyć pieszego aż 5 razy szybciej.

Szelki dla dzieci = lepsza widocznośćCiekawym rozwiązaniem są szelki odblaskowe dla dzieci, które w znacznym stopniu zwiększają ich widoczność na drodze. Tego rodzaju odblaski cieszą się wśród dzieci największym zainteresowaniem, zwłaszcza ze względu na ciekawe wzory i kolory. Wykonane są z materiału fluorescencyjnego w odcieniu żółtym lub pomarańczowym i posiadają dodatkowe paski odblaskowe typu heat transfer. Dzięki takim szelkom odblaskowym dziecko jest widoczne na drodze już z odległości 150 metrów. 

Szelki odblaskowe dla dzieci – wiele możliwościSzelki odblaskowe posiadają również uniwersalny rozmiar, dzięki czemu może je założyć każde dziecko w wieku szkolnym. Dostępne są również szelki odblaskowe dla dzieci w wersji mini. Cena tych gadżetów jest niewielka, dlatego warto wyposażyć w nie także przedszkolaki, które mogą zakładać takie szelki podczas codziennych spacerów czy w drodze do oraz z przedszkola.