kategorie

Szelki odblaskowe z nadrukiem dla dzieci

Jak wynika z przeprowadzonych dotychczas badań, pieszy jest ofiarą co trzeciego wypadku drogowego w Polsce. Na polskich drogach ginie aż 300 dzieci rocznie. Do największej liczby wypadków dochodzi zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dużo wcześniej zapada zmrok, a piesi ze względu na swoją słabą widoczność na drodze stanowią szczególnie zagrożoną grupę ruchu drogowego.

Tymczasem, jak pokazują licznie przeprowadzone badania, wystarczy już jeden element odblaskowy, aby kierowca mógł zauważyć pieszego aż 5 razy szybciej. Ciekawym rozwiązaniem są szelki odblaskowe z nadrukiem dla dzieci, które w znacznym stopniu zwiększają ich widoczność na drodze. Tego rodzaju odblaski cieszą się wśród dzieci największym zainteresowaniem, zwłaszcza ze względu na ciekawe wzory i kolory.

Szelki dla dzieci = lepsza widoczność na drodze

Szelki wykonane są z materiału fluorescencyjnego w odcieniu żółtym lub pomarańczowym i posiadają dodatkowe paski odblaskowe typu heat transfer. Dzięki takim szelkom odblaskowym dziecko jest widoczne na drodze już z odległości 150 metrów. To wystarczający powód do tego, by każdy rodzic wyposażył swoją pociechę w tego typu akcesorium i spowodował, że będzie ono lepiej widoczne w drodze do czy ze szkoły.

Warto przy tym pamiętać, że szelki odblaskowe z nadrukiem to coraz częściej także znakomity element promocyjny dla wielu przedsiębiorstw. W ten sposób firmy mogą nie tylko wypromować swoją markę, ale też w znaczący sposób wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Rokrocznie dochodzi bowiem do wciąż zbyt dużej liczby wypadków, których można było uniknąć właśnie poprzez elementy odblaskowe.

Szelki odblaskowe z nadrukiem dla dzieci – wiele możliwości

Szelki odblaskowe posiadają również uniwersalny rozmiar, dzięki czemu może je założyć każde dziecko w wieku szkolnym. Dostępne są również szelki odblaskowe dla dzieci w wersji mini. Cena tych gadżetów jest niewielka, dlatego warto wyposażyć w nie także przedszkolaki, które mogą zakładać takie szelki podczas codziennych, zorganizowanych spacerów w grupach czy też w drodze do oraz z przedszkola.

Wszystko to powoduje, że każdy rodzic powinien mocno zastanowić się nad zakupem szelek, niezależnie od tego, w jakim wieku jest jego dziecko. Można też oczywiście zdecydować się na przykład na popularne zawieszki odblaskowe, jednak inwestując w szelki odblaskowe z nadrukiem mamy pewność, że nasze dziecko będzie bardzo dobrze widoczne na drodze. Jest to szczególnie ważne zimową porą roku, gdy zmrok zapada znacznie szybciej niż zwykle.