kategorie

Kamizelki odblaskowe dla dzieci i przedszkolaków z nadrukiem

Z policyjnych statystyk jasno wynika, że wielu zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby piesi bardziej zadbali o własne bezpieczeństwo. Chodzi tu przede wszystkim o lepszą widoczność na drodze, zwłaszcza po zmroku oraz w terenie niezabudowanym, kiedy o wypadek na drodze nietrudno. Kierowcy często nie są bowiem w stanie zobaczyć pieszych, dlatego też bardzo ważne jest, aby pamiętać o odblaskach.

Bardzo dobrym i ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem są kamizelki odblaskowe – dla przedszkolaków, dla młodzieży, ale też dla dorosłych. Każdy pieszy powinien mieć przy sobie jakieś odblaski, aby nadjeżdżające samochody mogły odpowiednio wcześnie go zobaczyć. To często kluczowa kwestia przy różnego rodzaju wypadkach – warto więc samodzielnie zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć się chociażby w kamizelkę.

Odblaskowe kamizelki dla dzieci

Kamizelki odblaskowe dla dzieci z nadrukiem to doskonały pomysł dla zorganizowanych grup, utworzonych w ramach klasy szkolnej, przedszkola czy zajęć pozalekcyjnych. Dzieci ubrane w takie kamizelki ostrzegawcze czują większą przynależność do swojej grupy, nie gubią się i są bardziej widoczne na drodze. Dzięki dodatkowej personalizacji, kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków czy uczniów mogą posiadać ich imiona, logo danej placówki czy numery telefonów do rodziców. Jest to jak najbardziej praktyczne i pomocne rozwiązanie, zwiększające bezpieczeństwo.

Warto dodać, że kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków dostępne są w różnych kolorach i mogą mieć nadrukowane różne zwierzątka, dzięki czemu każdy malec powinien móc znaleźć coś, co go ucieszy. W tym wszystkim bardzo ważna jest również rola rodzica oraz nauczyciela – dorośli powinni bowiem przypominać dzieciom jak istotne znaczenie ma noszenie odblasków, co przecież w wielu przypadkach może wprost uratować pieszym życie. Edukacja dzieci w tym zakresie powinna więc zaczynać się w domu, a następnie w przedszkolu.

Dlaczego warto zainwestować w odblaskowe kamizelki dla dzieci?

Należy pamiętać, że poruszając się drogą po zmroku bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni z odległości około 20-30 metrów. To zdecydowanie za mało, aby kierowca mógł odpowiednio zareagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Jeżeli natomiast jesteśmy wyposażeni w element odblaskowy, można nas zauważyć już z odległości 130-150 metrów, a więc około 5 razy szybciej. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci zakładały kamizelki odblaskowe, które powinny być zauważalne dla kierowców nadjeżdżających z obu kierunków.

Najlepszym rozwiązaniem będą kamizelki odblaskowe dla dzieci z nadrukiem – jest to doskonała opcja dla przedszkoli czy placówek edukacyjnych, gdyż mogą one w ten sposób spersonalizować kamizelki. Dzięki temu dzieci z pewnością będą zdecydowanie chętniej je zakładać na każde wyjście. Wykonane z materiałów certyfikowanych, kamizelki posiadają wygodne zapięcie na rzep i z miejsca podniosą bezpieczeństwo dziecka, które będzie o wiele lepiej widoczne na drodze właśnie za sprawą elementów odblaskowych.