kategorie

Kamizelki odblaskowe dla dzieci i przedszkolaków z nadrukiem

Z policyjnych statystyk jasno wynika, że wielu zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby piesi bardziej zadbali o własne bezpieczeństwo. Chodzi tu przede wszystkim o lepszą widoczność na drodze, zwłaszcza po zmroku oraz w terenie niezabudowanym, kiedy o wypadek na drodze nietrudno. 

Odblaskowe kamizelki dla dzieciKamizelki odblaskowe dla dzieci z nadrukiem to doskonały pomysł dla zorganizowanych grup, utworzonych w ramach klasy szkolnej, przedszkola czy zajęć pozalekcyjnych. Dzieci ubrane w takie kamizelki ostrzegawcze czują większą przynależność do swojej grupy, nie gubią się i są bardziej widoczne na drodze. Dzięki dodatkowej personalizacji, kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków czy uczniów mogą posiadać ich imiona, logo danej placówki czy numery telefonów do rodziców. Jest to jak najbardziej praktyczne i pomocne rozwiązanie, zwiększające bezpieczeństwo.

Dlaczego warto zainwestować w odblaskowe kamizelki dla dzieci?Należy pamiętać, że poruszając się drogą po zmroku bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni z odległości około 20-30 metrów. To zdecydowanie za mało, aby kierowca mógł odpowiednio zareagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Jeżeli natomiast jesteśmy wyposażeni w element odblaskowy, można nas zauważyć już z odległości 130-150 metrów, a więc około 5 razy szybciej. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci zakładały kamizelki odblaskowe, które powinny być zauważalne dla kierowców nadjeżdżających z obu kierunków.