kategorie

Zawieszki odblaskowe i breloki reklamowe z nadrukiem logo

Niebezpieczeństwo na drogach to temat wciąż aktualny. Mimo wprowadzonego obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym, do wypadków z udziałem pieszych użytkowników ruchu drogowego wciąż dochodzi bardzo często. Niepokojący jest również fakt, że wypadki te, zwłaszcza z udziałem dzieci, mają coraz częściej miejsce w terenie zabudowanym. 

Dlaczego odblaski dla dzieci są tak ważne?Promień świateł mijania wynosi około 40-50 metrów, a to oznacza, że pieszy lub rowerzysta może zostać zauważony przez kierującego pojazdem najwyżej z odległości 20-30 metrów. Jeżeli kierowca jedzie z dużą prędkością, niestety nie jest w stanie odpowiednio zareagować i uchronić zarówno siebie, jak i pieszego uczestnika ruchu przed wypadkiem. Dlatego tak ważne jest zwiększenie tego dystansu i zapewnienie lepszej widoczności na drodze. Jest to możliwe dzięki specjalnym elementom odblaskowym.

Jak przekonać dzieci do noszenia elementów odblaskowych?Wystarczą już niewielkie odblaski dla dzieci, które sprawią, że kierowca będzie w stanie je zauważyć nawet z odległości 150 metrów. Warto postawić na zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach gadżety, które sprawią, że nasze pociechy nie będą miały problemu z ich zakładaniem. Doskonałym tego przykładem są zawieszki odblaskowe miękkie, które z łatwością można umieszczać na plecakach, torbach czy butach. Można stosować je także jako ciekawy element ubioru. Oprócz standardowych form, zawieszki odblaskowe miękkie występują także w wielu atrakcyjnych kształtach.