kategorie

Zawieszki odblaskowe i breloki reklamowe z nadrukiem logo

Niebezpieczeństwo na drogach to temat wciąż aktualny. Mimo wprowadzonego obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym, do wypadków z udziałem pieszych użytkowników ruchu drogowego wciąż dochodzi bardzo często. Niepokojący jest również fakt, że wypadki te, zwłaszcza z udziałem dzieci, mają coraz częściej miejsce w terenie zabudowanym.

Dlaczego odblaski dla dzieci są tak ważne?

Promień świateł mijania wynosi około 40-50 metrów, a to oznacza, że pieszy lub rowerzysta może zostać zauważony przez kierującego pojazdem najwyżej z odległości 20-30 metrów. Jeżeli kierowca jedzie z dużą prędkością, niestety nie jest w stanie odpowiednio zareagować i uchronić zarówno siebie, jak i pieszego uczestnika ruchu przed wypadkiem. Dlatego tak ważne jest zwiększenie tego dystansu i zapewnienie lepszej widoczności na drodze. Jest to możliwe dzięki specjalnym odblaskom.

Jak przekonać dzieci do noszenia elementów odblaskowych?

Wystarczą już niewielkie odblaski dla dzieci, które sprawią, że kierowca będzie w stanie je zauważyć nawet z odległości 150 metrów. Warto postawić na zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach gadżety, które sprawią, że nasze pociechy nie będą miały problemu z ich zakładaniem. Doskonałym tego przykładem są zawieszki odblaskowe miękkie, które z łatwością można umieszczać na plecakach, torbach czy butach. Można stosować je także jako ciekawy element ubioru. Oprócz standardowych form, zawieszki odblaskowe miękkie występują także w wielu atrakcyjnych kształtach.

Rok w rok na drogach ginie wiele osób, choć dużej ilości wypadków można byłoby zapobiec. Dotyczy to przede wszystkim osób pieszych, które często są po prostu niewidoczne dla nadjeżdżających samochodów, szczególnie gdy zapadnie już mrok. Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się zawieszki odblaskowe. Producent tego typu artykułów, jakim jest strona platformaodblaskowa.pl, ma w swojej ofercie różnego rodzaju akcesoria odblaskowe, które będą idealnym materiałem promocyjnym dla firm.

Wszak świetnym pomysłem na promocję przedsiębiorstwa będą zawieszki odblaskowe z logo firmy – z jednej strony będzie to przydatne akcesorium, które dziecko czy dorosły może łatwo przyczepić do swojego plecaka czy torby, a z drugiej strony tego typu zawieszka podniesie także nasz poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać więc o zawieszkach, gdyż są to małe, często zapomniane akcesoria, które jednak w wielu przypadkach mogą wprost uratować nam życie.

Gdzie znaleźć zawieszki odblaskowe? Hurtownia to miejsce, które warto odwiedzić!

Jako rodzic, powinniśmy dobrze zadbać o to, aby nasza pociecha była bezpieczna na drodze. W związku z tym, koniecznie należy wyposażyć dzieci w różnego rodzaju odblaski, które w znaczącym stopniu mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i sprawić, że kierowcy będą widzieć pieszych z daleka. Najlepszym pomysłem jest postawić na zawieszki odblaskowe z nadrukiem, czyli akcesorium małe, ale też niezwykle przydatne. Stworzone specjalnie dla dzieci, zawieszki mogą przyjmować różne kształty.

Miś, piesek, papuga, lew, a do tego także różne kolory i inne kształty – wybór jest naprawdę ogromny i każde dziecko powinno znaleźć coś dla siebie. Dla nas z kolei najważniejsze powinno być to, aby dzieci były jak najlepiej widoczne na drodze, a nawet tak z pozoru błaha rzecz jak odblaskowe breloki reklamowe z nadrukiem może uchronić je przed wypadkiem. Nie każde dziecko chce jednak nosić tego typu odblaskowe elementy, dlatego warto uczynić z zawieszek czy breloków ciekawy element ubioru.